Zachęcamy do wsparcia finansowego i udostępniania naszej zrzutki, której celem jest pozyskanie środków na wykonanie przekopu udostępniającego, badań archeologicznych, a finalnie na udostępnienie do zwiedzania jedynych na świecie sztolni wykutych w bazalcie podczas II wojny światowej pod wzgórzem Kamienna Góra w Lubaniu.

Przyłączcie się do tego niezwykłego przedsięwzięcia i przygotujcie się na wielką przygodę, jaką z pewnością będzie wejście do podziemi, gdzie ludzka stopa nie stanęła od przeszło 75 lat.
Dolny Śląsk to region pełen tajemnic.
Co kryją sztolnie, wykute w mieście bronionym zaciekle niemal do końca wojny?

Wspólnie odkryjmy tajemnice podziemi Kamiennej Góry w Lubaniu!

Z góry dziękujemy za pomoc :)

Drugi tydzień prac za nami

Kończy się 2. tydzień prac, mających na celu wejście do podziemnego kompleksu militarnego pod wzgórzem Kamienna Góra w Lubaniu.
Podziemia zostały odwodnione; obecnie wysączają się pozostałości wody, która zebrała się tam po ostatnich deszczach.Przez weekend przodek i cały wykop obeschną, żeby w poniedziałek górnicy z AMC mogli bezpiecznie wrócić do pracy i dalszego drążenia wejścia w głąb Kamiennej Góry i budowy sztolni badawczej

Przyzwyczailiśmy się, że lubańskie podziemia to nie bułka z masłem i łatwo nie będzie. Niemniej jednak problemy z wodą były przewidziane i spokojnie czekamy na dalszy rozwój wypadków.

Z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej odkrycia wojennych tajemnic podziemnego Lubania!

Tekst: Sebastian Terenda, Anna Chmura
Foto: Anna Chmura

Dodaj komentarz


Państwa 1% podatku to kolejna cegiełka, która ułatwi nam realizację naszych zadań.

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego programu online: dostępne wszystkie druki PIT, możliwość wysłania do Urzędu Skarbowego z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, bezpieczeństwo i wygoda.

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji