Zachęcamy do wsparcia finansowego i udostępniania naszej zrzutki, której celem jest pozyskanie środków na wykonanie przekopu udostępniającego, badań archeologicznych, a finalnie na udostępnienie do zwiedzania jedynych na świecie sztolni wykutych w bazalcie podczas II wojny światowej pod wzgórzem Kamienna Góra w Lubaniu.

Przyłączcie się do tego niezwykłego przedsięwzięcia i przygotujcie się na wielką przygodę, jaką z pewnością będzie wejście do podziemi, gdzie ludzka stopa nie stanęła od przeszło 75 lat.
Dolny Śląsk to region pełen tajemnic.
Co kryją sztolnie, wykute w mieście bronionym zaciekle niemal do końca wojny?

Wspólnie odkryjmy tajemnice podziemi Kamiennej Góry w Lubaniu!

Z góry dziękujemy za pomoc :)

5 komentarzy do “Leon wszedł!”

 1. Witam i ponownie pytam ,czy ten wspanialy aparat wielogazowy ,w czasie tej niezwyklej wizyty w kopalni bazaltu wychwycil jakis gaz trawienny.
  pozdrawiam SERdecznie.

  Odpowiedz
 2. Hallo .
  Czy wizyta speca ,od zwiedzanua juz wczesniej zwiedzonych i opisanych wszem i wobec tajemniczych podziemi , byla ukoronowaniem tej niezwyklej akcji zniszczenia placu zabaw dla dzieci,za pienadze jakie mozna bylo pozyteczniej wydac? np : na opal dla biednych ludzi z Lubania?
  Pozdrwuam wielogazowo.

  Odpowiedz
 3. Leonie i droga ekipo górniczo-saperska – świetny materiał. Subskrybowałem, bo nie mogę doczekać się dalszej części eksploracji i znajdowanych artefaktów. Szacunek też za wspomnienie trudnych losów przymusowych robotników pracujących przy powstawaniu kompleksu w Lubaniu. Pozdrowienia z Gdyni

  Odpowiedz

Dodaj komentarz


Państwa 1% podatku to kolejna cegiełka, która ułatwi nam realizację naszych zadań.

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego programu online: dostępne wszystkie druki PIT, możliwość wysłania do Urzędu Skarbowego z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, bezpieczeństwo i wygoda.

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji