Zachęcamy do wsparcia finansowego i udostępniania naszej zrzutki, której celem jest pozyskanie środków na wykonanie przekopu udostępniającego, badań archeologicznych, a finalnie na udostępnienie do zwiedzania jedynych na świecie sztolni wykutych w bazalcie podczas II wojny światowej pod wzgórzem Kamienna Góra w Lubaniu.

Przyłączcie się do tego niezwykłego przedsięwzięcia i przygotujcie się na wielką przygodę, jaką z pewnością będzie wejście do podziemi, gdzie ludzka stopa nie stanęła od przeszło 75 lat.
Dolny Śląsk to region pełen tajemnic.
Co kryją sztolnie, wykute w mieście bronionym zaciekle niemal do końca wojny?

Wspólnie odkryjmy tajemnice podziemi Kamiennej Góry w Lubaniu!

Z góry dziękujemy za pomoc :)

Podpisaliśmy umowę z firmą AMC

To mały gest długopisu, a wielka rzecz dla całego Lubania!

5.07.2021 r. Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc podpisało umowę z firmą AMC w sprawie robót, mających na celu wejście do podziemnego kompleksu militarnego pod wzgórzem Kamienna Góra w Lubaniu.

Ze strony AMC w spotkaniu wzięli udział: dyrektor ds. produkcji Marian Walaszek i kierownik działu geodezji i fotogrametrii dr inż. Mateusz Jabłoński. Natomiast SMGŁ reprezentowali: prezes Janusz Kulczycki, skarbnik Zbigniew Madurowicz oraz przedstawiciele „podziemnej” ekipy: Sebastian Terenda i Tomasz Kozłowski.

Co to oznacza? Otóż, Szanowni Państwo, od 12.07.2021 r. rozpoczynamy realizację fazy IV projektu, czyli wykopu udostępniającego do wnętrza wulkanu!

Zostańcie z nami! Będzie się działo!

5.07.21 podpisania umowy z firmą AMC

Dodaj komentarz


Państwa 1% podatku to kolejna cegiełka, która ułatwi nam realizację naszych zadań.

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego programu online: dostępne wszystkie druki PIT, możliwość wysłania do Urzędu Skarbowego z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, bezpieczeństwo i wygoda.

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji