Zachęcamy do wsparcia finansowego i udostępniania naszej zrzutki, której celem jest pozyskanie środków na wykonanie przekopu udostępniającego, badań archeologicznych, a finalnie na udostępnienie do zwiedzania jedynych na świecie sztolni wykutych w bazalcie podczas II wojny światowej pod wzgórzem Kamienna Góra w Lubaniu.

Przyłączcie się do tego niezwykłego przedsięwzięcia i przygotujcie się na wielką przygodę, jaką z pewnością będzie wejście do podziemi, gdzie ludzka stopa nie stanęła od przeszło 75 lat.
Dolny Śląsk to region pełen tajemnic.
Co kryją sztolnie, wykute w mieście bronionym zaciekle niemal do końca wojny?

Wspólnie odkryjmy tajemnice podziemi Kamiennej Góry w Lubaniu!

Z góry dziękujemy za pomoc :)

Podróż do wnętrza góry

Zrealizowaliśmy zapowiedziane zadanie. Uszkodzonej kamery HD nie dało się naprawić, więc kupiliśmy nową. Materiał nią nagrany jest w końcu dobrej jakości. Geologią się nie pasjonuję, ale słupy bazaltowe i wnęki robią wrażenie i jest to kolejny atut lubańskich podziemi.

W poniedziałek, najpóźniej we wtorek, ruszamy z akcją zbierania funduszy na prace budowlano-górnicze, które umożliwią otwarcie kompleksu po prawie 76 latach.

Tekst: Sebastian Terenda
Materiał filmowy: Kamil Chmura, Mateusz Modzelewski

Dodaj komentarz


Państwa 1% podatku to kolejna cegiełka, która ułatwi nam realizację naszych zadań.

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego programu online: dostępne wszystkie druki PIT, możliwość wysłania do Urzędu Skarbowego z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, bezpieczeństwo i wygoda.

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji