Zachęcamy do wsparcia finansowego i udostępniania naszej zrzutki, której celem jest pozyskanie środków na wykonanie przekopu udostępniającego, badań archeologicznych, a finalnie na udostępnienie do zwiedzania jedynych na świecie sztolni wykutych w bazalcie podczas II wojny światowej pod wzgórzem Kamienna Góra w Lubaniu.

Przyłączcie się do tego niezwykłego przedsięwzięcia i przygotujcie się na wielką przygodę, jaką z pewnością będzie wejście do podziemi, gdzie ludzka stopa nie stanęła od przeszło 75 lat.
Dolny Śląsk to region pełen tajemnic.
Co kryją sztolnie, wykute w mieście bronionym zaciekle niemal do końca wojny?

Wspólnie odkryjmy tajemnice podziemi Kamiennej Góry w Lubaniu!

Z góry dziękujemy za pomoc :)

Przygotowujemy teren dla AMC

Rozpoczęliśmy prace przygotowujące teren w pobliżu wejścia do sztolni nr 1 do prac ziemnych.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu spółek miejskich ZGIUK sp z o o Lubań i LPWiK, teren przy wejściu do sztolni nr 1 jest przygotowywany na przyszły plac budowy.
Usunięto m.in. część ogrodzenia placu zabaw, przycięto krzaki rosnące w miejscu prowadzenia prac ziemnych oraz sprawdzono instalację odwodnieniową i burzową. No i usunięto drzewo, które stwarzałoby zagrożenie dla pracowników, wykonujących wykop.

Ogromne wsparcie darczyńców spowodowało, że już w poniedziałek 12.07.2021 r., firma specjalistyczna AMC z Mnikowa rozpocznie realizację przekopu do wnętrza podziemnego kompleksu.

Temat lubańskich podziemi nagłaśniają TVP3 Wrocław oraz Radio Wrocław. Materiał ukaże się dzisiaj, tj. 8.07.2021 r. w Faktach TVP3 Wrocław o godz. 21:30.

Nagranie dla TVP3 Wrocław


Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i skomplikowany charakter prac przy podziemnym kompleksie, teren boiska i przylegający plac zabaw przy ul. Parkowej zostanie wyłączony z użytkowania na czas prowadzonych prac tj. na okres 5 tygodni. Będą także o tym informowały tabliczki wywieszone na ogrodzeniu.

Za wszelkie utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.

Lubański skarb zasługuje, żeby go w końcu odkryć, czeka na to już 76 lat.

Dodaj komentarz


Państwa 1% podatku to kolejna cegiełka, która ułatwi nam realizację naszych zadań.

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego programu online: dostępne wszystkie druki PIT, możliwość wysłania do Urzędu Skarbowego z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, bezpieczeństwo i wygoda.

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji