Odwiedziła nas Joanna Lamparska

Lubański podziemny kompleks militarny przyciąga takich jak my poszukiwaczy tajemnic. Oni najlepiej wiedzą, z czym mamy do czynienia i znają wartość naszego odkrycia. Dlatego Joanna Lamparska nie wahała się ani chwili, gdy zaprosiliśmy ją do Lubania.

Kim jest Joanna Lamparska wie chyba każdy, kto choć trochę interesuje się historią i tajemnicami Dolnego Śląska: dziennikarka, pisarka, podróżniczka i odkrywczyni tajemnic.

A co napisała po wizycie w Lubaniu i spotkaniu z nam?

One NAPRAWDĘ są! Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc odnalazło kilka lat temu mapę ze szkicem potężnego podziemnego schronu pod Kamienną Górą w Lubaniu. To prawdopodobnie jedyny w Europie, a może i na świecie schron wydrążony w bazalcie!! Podziemia w wulkanie. Najważniejszy jest jednak ten mały „dyngs”, czyli Krab. Jedyne takie urządzenie na świecie, które pomogło zajrzeć do Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu. Kraba skonstruował Mateusz Modzelewski, a członkowie Stowarzyszenia mają już tylko jeden cel. Odkopać wejścia do podziemi, które zostały zawalone przez niemieckich żołnierzy. Super pozytywni ludzie i świetne miejsce, które w przyszłości może okazać się kolejną atrakcją turystyczną. Sebastian Terenda, koordynator projektu liczy również ma tzw. korytarz depozytowy, ale o tym opowiem w materiale filmowym, który dziś realizowałam w Lubaniu.

Źródło: https://www.facebook.com/joannalamparskaskarby/posts/1709826892532274

Dla nas z kolei było to bardzo ważne spotkanie, bo pokazało nam, że takich wariatów, jak my jest więcej 😀 To serio dodaje skrzydeł!

Dodaj komentarz