Zachęcamy do wsparcia finansowego i udostępniania naszej zrzutki, której celem jest pozyskanie środków na wykonanie przekopu udostępniającego, badań archeologicznych, a finalnie na udostępnienie do zwiedzania jedynych na świecie sztolni wykutych w bazalcie podczas II wojny światowej pod wzgórzem Kamienna Góra w Lubaniu.

Przyłączcie się do tego niezwykłego przedsięwzięcia i przygotujcie się na wielką przygodę, jaką z pewnością będzie wejście do podziemi, gdzie ludzka stopa nie stanęła od przeszło 75 lat.
Dolny Śląsk to region pełen tajemnic.
Co kryją sztolnie, wykute w mieście bronionym zaciekle niemal do końca wojny?

Wspólnie odkryjmy tajemnice podziemi Kamiennej Góry w Lubaniu!

Z góry dziękujemy za pomoc :)

Spotkanie z przedstawicielami KGHM Polska Miedź S.A.

Sprawą „lubańskiego skarbu” staramy się zainteresować jak najwięcej osób i instytucji.

19.05.2021 r. spotkaliśmy się z przedstawicielami KGHM Polska Miedź S.A.
Spotkanie zorganizowali pan Paweł Kura – Radny Sejmiku Dolnośląskiego i pani Teresa Zembik. Tematem rozmów była historia lubańskich podziemi, omówienie wykonanych do tej pory prac oraz wyzwania, jakie stoją jeszcze przed nami.

Ze strony KGHM Polska Miedź S.A. w spotkaniu udział wzięli: Dyrektor ds. pracowniczych pan Paweł Kura, Dyrektor Naczelny ds. komunikacji pani Lidia Marcinkowska-Bartkowiak oraz Rzecznik prasowy pani Sylwia Jurgiel.
Natomiast projekt „Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu” reprezentowali: Prezes SMGŁ Janusz Kulczycki, Wiceprezes SMGŁ Waldemar Koziński, koordynator projektu Sebastian Terenda oraz Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego pani Teresa Zembik.

Dodaj komentarz


Państwa 1% podatku to kolejna cegiełka, która ułatwi nam realizację naszych zadań.

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego programu online: dostępne wszystkie druki PIT, możliwość wysłania do Urzędu Skarbowego z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, bezpieczeństwo i wygoda.

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji