Jesteśmy na 22. metrze!

Kolejny dzień pracy przy odkrywaniu tajemnic za nami.

Jesteśmy na 22. metrze i rozpoczęło się pokonywanie 23.

Pojawiające się na spągu kamienie bazaltowe, wymieszane z „polskim” rumoszem, świadczą, że jesteśmy blisko „niemieckiego” zawału. Prawdopodobnie jutro wejdziemy w zawalony odcinek, w którym nikt nie był od maja 1945 roku. Rozpoczniemy kolejny etap badań, tym razem miejsca o 10 lat starszego od poprzedniego.

Na zdjęciach stropnica z wykładką stropową zerwana ze stojaków, nietypowa, ponieważ nie złamała się na środku w trakcie zrywania, a spadła ze stojaka na lewym ociosie i pękła pod ciężarem rumoszu.

Ciekawe odkrycie w tym miejscu to stojaki zabudowane co 0,5 metra, podczas gdy na wcześniejszym odcinku stały co 1 metr.

Mozolna i ciężka praca przy odkrywaniu tajemnic lubańskiego kompleksu przynosi efekty i już wkrótce da nam więcej odpowiedzi na wiele pytań związanych z przeszłością i przeznaczeniem podziemnego kompleksu.

Tekst: Sebastian Terenda
Foto: Kamil Chmura

Dodaj komentarz


Państwa 1% podatku to kolejna cegiełka, która ułatwi nam realizację naszych zadań.

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego programu online: dostępne wszystkie druki PIT, możliwość wysłania do Urzędu Skarbowego z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, bezpieczeństwo i wygoda.

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji