Mamy deklarację Marszałka Województwa Dolnośląskiego!

Jakiś czas temu odwiedził nas Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a jego wizyta ma bardzo pozytywne dla nas skutki, ale wszystko po kolei…

Podczas „roboczego spotkania” przedstawiliśmy mu stan zaawansowania prac oraz problemy i wyzwania, jakie musimy pokonać, żeby wejść do jedynego obiektu wykutego we wnętrzu bazaltowej góry w Europie.

Pan Marszałek żywo zainteresował się realizowanym przez nas projektem, który ma na celu wejście i zbadanie podziemnego obiektu, a finalnie udostępnieniem go dla ruchu turystycznego. Żeby tego dokonać musimy przekopać się przez zawalony przez Niemców w maju 1945 roku odcinek wejściowy podziemi.

Jako przedstawiciel samorządu wojewódzkiego, pan Cezary Przybylski doskonale rozumie, że – dzięki naszym działaniom – Dolny Śląsk zyskałby atrakcję historyczną i geologiczną na skalę europejską, a otwarcie i wejście do „kapsuły czasu” pozwoli na uzyskanie informacji o przeznaczeniu obiektu oraz zbadanie tego, co tam (być może) pozostawiono.

Więcej informacji w artykule w Super Expressie ?

Dodaj komentarz


Państwa 1% podatku to kolejna cegiełka, która ułatwi nam realizację naszych zadań.

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego programu online: dostępne wszystkie druki PIT, możliwość wysłania do Urzędu Skarbowego z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, bezpieczeństwo i wygoda.

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji