Mamy super sojusznika!

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski odwiedził ekipę realizującą projekt „Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu” w sierpniu 2021 r.
Trwały wówczas intensywne prace, polegające na budowie sztolni małogabarytowej, która umożliwiłaby wejście i zbadanie tajemniczych korytarzy pod wzgórzem Kamienna Góra w Lubaniu.

To właśnie wtedy zafascynowaliśmy naszego gościa podziemnym projektem, pasją eksploracji i historią zagadkowych sztolni. Od tego momentu mamy wspólny cel, czyli zbadanie kompleksu sztolni, a w przyszłości udostępnienie podziemnego obiektu do ruchu turystycznego.
Realizacja tego przedsięwzięcia jest fundamentem dobrej współpracy Stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu pana Marszałka i wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, uzyskaliśmy pomoc finansową. Wsparcie zostało przeznaczone na wykonanie dokumentacji inwentaryzacyjno-technicznej, niezbędnej do kontynuacji prac przy podziemnym obiekcie wydrążonym we wnętrzu bazaltowej góry.

Dodaj komentarz


Państwa 1% podatku to kolejna cegiełka, która ułatwi nam realizację naszych zadań.

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego programu online: dostępne wszystkie druki PIT, możliwość wysłania do Urzędu Skarbowego z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, bezpieczeństwo i wygoda.

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji