Podróż krabem, czyli… coś być musi do cholery za zakrętem!

Udało się przejechać kilka metrów i zdobyć kolejne informacje o lubańskim podziemnym kompleksie militarnym!

Po drodze minęliśmy dwa wózki, które wcześniej widzieliśmy na nagraniach z sondy Skajtek. Gdy dojechaliśmy do skrzyżowania, zobaczyliśmy drożną sztolnię nr 1 biegnącą w stronę szczytu góry, a po skręceniu w lewo ujrzeliśmy wnętrze sztolni roboczo nazywanej depozytową, ze względu na jej lokalizację i sposób wykonania – jako jedyna w całym kompleksie jest „ślepym” chodnikiem i idealnie nadaje się do pełnienia funkcji magazynu. Ma wymiary 3 m x 3 m x 92 m.

Z powodu panującej wysokiej wilgotności, uszkodzeniu uległa kamera HD i posiadamy tylko słabszy zapis z kamery analogowej. Zdobyte informacje potwierdzają, że kolejna część podziemnego obiektu istnieje i jest w dobrym stanie technicznym, co dobrze rokuje na przyszłość. Kamera główna została już wysłana do naprawy, gdzie zostanie dodatkowo zabezpieczona przed wilgocią, co umożliwi nam nagrywanie materiału lepszej jakości w niekorzystnych warunkach.

Jednocześnie rozpoczęliśmy przygotowania do wejścia do lubańskich podziemi.
W tym celu aktywujemy konto na portalu Zrzutka.pl, aby każda osoba, chcąca wesprzeć projekt „Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu”, miała możliwość dołożenia swojej cegiełki do tego przedsięwzięcia.

Pod koniec listopada przyjadą przedstawiciele firmy specjalistycznej na ostatnie uzgodnienia i szczegółowe wyliczenie kosztów wykonania prac. Po zgromadzeniu potrzebnych funduszy, ruszamy z pracami budowlano-archeologicznymi, mającymi na celu przekopanie się do sztolni nr 1 i wyjaśnienie tajemnic lubańskich podziemi.

W międzyczasie przystąpimy do realizacji kolejnego materiału filmowego, wyjaśniającego niezwykłość lubańskich podziemi drążonych w bazalcie, czyli w jednej z najtwardszych skał na Ziemi.

Bądźcie z nami !

Dodaj komentarz


Państwa 1% podatku to kolejna cegiełka, która ułatwi nam realizację naszych zadań.

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego programu online: dostępne wszystkie druki PIT, możliwość wysłania do Urzędu Skarbowego z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, bezpieczeństwo i wygoda.

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji