Zachęcamy do wsparcia finansowego i udostępniania naszej zrzutki, której celem jest pozyskanie środków na wykonanie przekopu udostępniającego, badań archeologicznych, a finalnie na udostępnienie do zwiedzania jedynych na świecie sztolni wykutych w bazalcie podczas II wojny światowej pod wzgórzem Kamienna Góra w Lubaniu.

Przyłączcie się do tego niezwykłego przedsięwzięcia i przygotujcie się na wielką przygodę, jaką z pewnością będzie wejście do podziemi, gdzie ludzka stopa nie stanęła od przeszło 75 lat.
Dolny Śląsk to region pełen tajemnic.
Co kryją sztolnie, wykute w mieście bronionym zaciekle niemal do końca wojny?

Wspólnie odkryjmy tajemnice podziemi Kamiennej Góry w Lubaniu!

Z góry dziękujemy za pomoc :)

Wizytacja z KGHM Polska Miedź

11.09.2021 r. teren prac wizytował przedstawiciel KGHM Polska Miedź Piotr Chęciński – Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej.

KGHM, za pośrednictwem @Fundacja KGHM, przekazał w maju tego roku darowiznę celową dla Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc na realizację projektu „Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu”.

Dzięki finansowemu wsparciu potentata górniczego oraz jego światowej renomie, proces gromadzenia funduszy znacznie przyspieszył.

Miedziowy kombinat jest jednym z największych darczyńców podziemnego projektu i jest żywo zainteresowany postępem prac przy lubańskich podziemiach, trudnościami, jakie na nas czekają oraz tajemnicą, jakie one skrywają. Interesuje ich także przyszłość podziemnego kompleksu i możliwość udostępnienia go do ruchu turystycznego.

Biorąc pod uwagę 60-letnie doświadczenie w górnictwie oraz możliwości wsparcia takich specjalistów, jak KGHM Polska Miedź, uruchomienie dla turystów jedynych w Europie podziemi wykutych w bazaltowych skałach byłoby o wiele prostszym zadaniem do zrealizowania.

Podsumowując – wizyta wypadła bardzo dobrze i mamy ogromną szansę na kontynuowanie ścisłej współpracy

Tekst: Sebastian Terenda
Foto: Kamil Chmura – Śladami Chmur

Dodaj komentarz


Państwa 1% podatku to kolejna cegiełka, która ułatwi nam realizację naszych zadań.

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego programu online: dostępne wszystkie druki PIT, możliwość wysłania do Urzędu Skarbowego z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, bezpieczeństwo i wygoda.

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji